top of page

BIO

Narodil se v Kladně, kde také vystudoval hudební školu, obor kytara.

  Od 15ti let zpíval v řadě bigbítových kapel – Integral, Řetěz, Assesor, Direct, Wolfram, Sixis, Horrocks, Runaway, Brutus, Spit, Napospas´, Dolores, Fire Water, 0609, Joe Purple. V r. 2004 založil skupinu Karel Gott Cover Band, jejíž je leaderem a  která spolupracovala s K. Gottem.

  30 let působí za rozhlasovým a moderátorským mikrofonem.

  Počátkem 90. let studuje zpěv na konzervatoři J. Ježka, kterou abslolvoval u prof. Eduarda Klezly. Nesmazatelné stopy na jeho hlasovém projevu zanechal jeho profesor interpretace a skvělý člověk "český Elvis" Karel Zich.

 Začátkem 90. let s nástupem fenoménu soukromých rádií, nastupuje do tohoto kolotoče hudebního showbussinesu – rádio Kiss 98fm, radio City 93,7 a zkušenosti z konzervatoře úročí jako rozhlasový moderátor a deejay. Do té doby se datuje i jeho první muzikálová zkušenost, muzikál Les Misérables /1992/. V paralelním souběhu profesionálního radiového moderování a postu zpěváka ubíhají následné roky strávené v branži. Je víc moderátor, nebo zpěvák? Tato otázka, nebude ještě dlouho zodpovězena...

 

  Nezapomenutelnou etapou jeho uměleckého i soukromého života se stává několikaleté angažmá v muzikálu "Jesus Christ Superstar" v divadle Spirála, kde ztvárnil roli nezkrotného "Simona Zélotese". Počátek nového tisíciletí ho zastihuje jako moderátora radia Blaník, zpěváka jižanské kapely "Fire Water" a komerčního deejaye. Životní zážitky v něm zanechalo exkluzivní angažmá deejaye v nočním pánském klubu "Empire Prague".  

Od r. 2003 moderuje na radiu Frekvence 1.

  Vzhledem k profesionálním znalostem z hudební oblasti, se stal členem "Akademie populární hudby", udělující výroční ceny "Anděl".

   Jako zpěvák dostává angažmá v muzikálu "Cats" a stává  se moderátorem a redaktorem zpravodajského pořadu „Právě teď na tv Nova . Konec r. 2006 zastihuje Milana při práci reportéra ve zpravodajství České televize, ale i jako zpěváka skupiny "Karel Gott Cover Band", kterou posvětil sám velký Mistr "Karel Gott" – kapela hraje na oficiálním zahájení muzea Gottland.

Milan navíc začal uplatňovat svůj hlas při natáčení voiceoverů a v dabingu.

  Účastní se talentových soutěží:  "Talentmánia 2010" a  "Československo má talent 2012".

  Jako Jean Valjean se dostává v r. 2011 do nejužšího výběru na hlavní roli muzikálu "Les Misérables" v Praze. V tomtéž roce si zahrál roli    Dr. Páska v prvním interaktivním muzikálu "Naháči". 

  V srpnu 2012 se stává moderátorem rádia Egrensis v Chebu a po delší odmlce v éteru, se tak vrací za rádiový mikrofon.

   Konec téhož roku byl pro Milana ve znamení znovuzrození západočeské legendy, ašské kapely 0609. Kromě partu hlavního vokalisty, se na funkci kapely podílí i jako doprovodný kytarista.

  Milan se věnuje přípravě sólového CD "Rock and Musical". Právě tam,  chce prezentovat písně, které formovaly jeho uměleckou kariéru, jak v rockových, tak v muzikálových projektech, kterých se účastnil. Navíc se věnuje psaní svých vlastních songů.

V srpnu 2014 vydává své sólové CD s hity K. Gotta.

  Od listopadu 2015  byl zpěvákem skupiny "Joe Purple", se  kterou natočil několik písní na připravované album. Kapela se v polovině r. 2016 rozpadá.

 

  V září 2016 Milan pokřtil další sólové album "No.2", které vydal na vlastní náklady.

  Od června 2017 je opět, bohužel jen na skok, za rádiovým mikrofonem - tentokráte v pražském rádiu Bonton.

 

  Jako moderátor se s obratností sobě vlastní, stále realizuje na akcích po celé republice a prezentuje se i jako zpěvák,  deejay, zvukař, anebo prací pro dabing.

Od září 2018 se stává profesorem zpěvu na muzikálovém oddělení  Mezinárodní konzervatoře v Praze. Věnuje se také soukromé výuce zpěvu a proto v březnu 2024 startuje svoji VOKÁLNÍ AKADEMII MILANA FIALY - VAMF. Kontakt: www.vokalniakademie.cz

h3
P6092773

ARE YOU PRESS?

bottom of page